Przedsiębiorstwo usługowe MONDUS zostało założone w 2014 roku, działa w obrębie całego powiatu Bydgoskiego. Sama nazwa, jest spolszczeniem od łacińskiego przymiotnika „mundus” co w dosłownym tłumaczeniu oznacza porządek. Co najbardziej istotne, firma została założona z zamiłowania do ładu, porządku oraz estetyki wszelkich powierzchni zamieszkałych czy użytkowych! Jesteśmy grupą pedantów, która uwielbia zarażać zamiłowaniem do porządku…

Celem firmy jest utrzymywanie porządku, we wszystkich miejscach gdzie występuje czynnik ludzki. Zajmujemy się zróżnicowanymi obiektami:

  • prywatnymi (domy, mieszkania),
  • komercyjnymi (biura, sklepy, magazyny przylegające do większych firm),
  • osiedlami mieszkaniowymi,
  • obiektami noclegowymi (hotele, apartamenty),
  • obiektami medycznymi (gabinety lekarskie),
  • obiektami oświaty (szkoły, przedszkola, żłobki)
  • wszelkimi obiektami po inwestycyjnymi.

Działanie firmy polega na codziennym jak i gruntownym sprzątaniu powierzonych obiektów. 

Dla Nas, każdy obiekt ma swoją wyłączną specyfikę i różni się od kolejnego co za tym idzie potrzebuje indywidualnego podejścia zarówno w doborze chemii jak i urządzeń, maszyn czy personelu. 


Najważniejszym aspektem  jest zadowolenie klienta i jakość świadczonych usług, która ciągle jest podnoszona i kontrolowana. 


Jako personel ciągle odbywamy szereg szkoleń z zakresu chemii profesjonalnej jak i ekologicznej, co jest dla nas niezmiernie istotne.Warto także zaznaczyć, że pracujemy na profesjonalnym sprzęcie renomowanych firm, przy którym również odbywamy długie godziny szkoleń, dzięki czemu nie ma dla Nas rzeczy nie do wyczyszczenia- wszystko jest kwestią doboru sprzętu bądź chemii! 


Jako ciekawostką, możemy się także z Państwem podzielić informacją, że została o Naszej firmie napisana inżynierska praca badawcza, której temat brzmi  ” MONDUS firma sprzątająca w nowych uwarunkowaniach kulturowych i ekologicznych”.